RTVFAN
www.rtvfan.net

Rajoni

 • Negociatat me Serbinë “varen nga përparimi i saj”

  Negociatat me Serbinë “varen nga përparimi i saj”

  22 Nëntor, 2013 12:02

  Shefi i delegacionit evropian në Serbi, Michael Devenport, ka thënë se platforma serbe dhe ajo e Bashkimit Evropian për bisedimet e anëtarësimit nuk do të jenë dokumente publike. Ai ka thënë se “me siguri” se do të arrihet deri te bisedimet me Serbinë, nëse të gjitha anëtaret e Bashkimit Evropian

   
 • Nis aksioni “Ta pastrojmë Shqipërinë”, vullnetarë edhe nga Kosova

  Nis aksioni “Ta pastrojmë Shqipërinë”, vullnetarë edhe nga Kosova

  22 Nëntor, 2013 11:48

  Nismës për të pastruar vendin, si pjesë e një projekti zbatuar në mbi 100 vende të botës, iu bashkua Shqipëria me në krye figura publike, artistë, njerëz të artit, të futbollit, të cilët kanë ftuar qytetarët t’i bashkohen aksionit të pastrimit me themel në çdo cep të vendit, në mënyrë

   
 • Moratinos mburret që Spanja s’e ka njohur Kosovën

  Moratinos mburret që Spanja s’e ka njohur Kosovën

  21 Nëntor, 2013 11:40

  Ish shefi i diplomacisë spanjolle Migel Angel Moratinos, siç njofton gazeta Novosti e Beogradit, ka deklaruar se qasja e BE në dialogun e Beogradit me Prishtinën “nuk është as e drejtë e as objektive”.Ai ka shtuar se BE është më shumë në anën e Prishtinës “Beogradi është absolutisht në anën

   
 • Vrasje në Shkodër

  Vrasje në Shkodër

  20 Nëntor, 2013 13:20

  Një person mbeti i vdekur të mërkurën në qendër të Shkodrës, si pasojë e goditjes me armë zjarri. Sipas të dhënave të para të policisë, viktima është 51-vjeçari Palok Lazri nga fshati Melgush dhe është qëlluar nga një distancë e afërt me pistoletë. Nuk dihet ende shkaku i kësaj ngjarjeje,

   
 • Biserko: Do të jem dëshmitare e Kroacisë kundër Serbisë

  Biserko: Do të jem dëshmitare e Kroacisë kundër Serbisë

  20 Nëntor, 2013 11:53

  Sonja Biserko ka konfirmuar se do të paraqitet dëshmitare e Kroacisë në Gjyqin Ndërkombëtar të Drejtësisë në procesin kundër Serbisë për gjenocid.Kryetarja e Këshillit të Helsinkit për të Drejta të Njeriut në Serbi, ka përsëritur se përpiqet për tërheqje të ndërsjellë të akuzës për gjenocid, njofton B92. “Kroacia më ka

   
 • Kapen në Sarandë 240 kg marihuanë, në pranga transportuesit

  Kapen në Sarandë 240 kg marihuanë, në pranga transportuesit

  18 Nëntor, 2013 11:39

  Siç transmeton BW, policia shqiptare e sektorit të narkotikëve ka kapur sot në orët e para të mëngjesit 240 kilogramë drogë e llojit marihuanë, që kishte për destinacion Greqinë.Policia bën me dije se droga është sekuestruar në aksin Sarandë-Konispol në sajë të operacionit të koduar “Mandarinat” që ka nisur në

   
 • Grevë masive në Greqi

  Grevë masive në Greqi

  6 Nëntor, 2013 15:10

  Një grevë e përgjithshme, e nisur ditën e sotme, e ka paralizuar transportin në gjithë Greqinë.Në grevë ka hyrë edhe sektori i shërbimeve, në shenjë pakënaqësie me masat e mëtutjeshme të kursimeve në këtë vend. Greva, e thirrur nga unionet më të mëdha të sektorit publik dhe atij privat, ka

   
 • Aktakuzë ndaj dy ish – ushtarakëve serbë për vrasjen e 27 shqiptarëve

  Aktakuzë ndaj dy ish – ushtarakëve serbë për vrasjen e 27 shqiptarëve

  6 Nëntor, 2013 13:14

  Prokuroria për krime lufte në Serbi ka ngritur aktpadi kundër oficerit të Ushtrisë së Serbisë (US) Pavle Gavriloviq (1965) nga Leskovci dhe kundër nënoficerit Rajka Kozlina (1976) nga Beogradi për vrasjen e 27 personave civilë në Ternje të Suharekës, Kosovë, më 25 mars 1999, ka kumtuar Prokuroria, njofton Beta.Në aktakuzë

   
 • Nishani i kërkoi Papulasit të njohë Kosovën

  Nishani i kërkoi Papulasit të njohë Kosovën

  4 Nëntor, 2013 14:53

  Presidenti i Greqisë Karolos Papulias ka nisur axhendën zyrtare të takimeve në Tiranë. Ai është pritur sot me një ceremoni zyrtare në Presidencë, nga kreu i shtetit Bujar Nishani, ndërsa më pas dy presidentët kanë vijuar me bisedimet dypalëshe ku kanë marrë pjesë delegacionet përkatëse të kryesuar prej tyre.Në përfundim

   
 • Protesta antiqeveritare “Mjaft më”

  Protesta antiqeveritare “Mjaft më”

  4 Nëntor, 2013 12:57

  Në Shkup nesërmbrëma do të mbahet protesta e shoqatave joqeveritare me moton “Mjaft më”, që drejtohet kundër Qeverisë së Maqedonisë. Organizatorët e protestës theksuan se përmes saj do t’i dërgojnë sinjal dhe porosi qeverisë se kjo që po ndodhë më nuk do të mund të tolerohet, transmeton ina. “Mjaftë më